17 czerwca klasy pierwsze i drugie uczestniczyły w zajęciach - lekcji edukacyjnej na temat pracy strażaka i wyposażenia placówki w sprzęt. Mali ciekawscy uczniowie mieli możliwość zwiedzienia budynku OSP w Rozprzy oraz mogli wsiąść do wozu strażackiego. Uczniowie uczestniczyli również w zawodach przygotowanych przez strażaków: przeciąganie liny, trafianie strumieniem wody do celu oraz mieli miłą niespodziankę, gdyż otrzymali "pluszowych strażaków". Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozprzy serdecznie dziękujemy i gratulujemy licznych osiągnięć!

W dniu 11 grudnia 2012r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w·wycieczce do Warszawy. Wyjazd zorganizowany był w·ramach projektu unijnego "Indywidualizacja nauczania w Gminie Rozprza". Dzieci miały możliwość zwiedzenia lotniska na Okęciu, Centrum Kopernika oraz przespacerowania się po Starówce. Uczniowie wrócili zadowoleni i·pełni wrażeń.

5 i 11 października 2012r. uczniowie kl. Vb i VIb z wychowawcami udali się na lekcję do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole. Z ogromnym zainteresowaniem słuchali ciekawych opowieści leśnika o zwierzętach żyjących na wolności w przyjaźni z człowiekiem. Najwięcej emocji wywołało karmienie owiec, kóz, gęsi, dzików, jeleni, koni i psów. 
Po zajęciach odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Pobyt w Kole był wyjątkowo udany.
Uczniowie V b z Koła udali się do Muzeum w Piotrkowie Tryb., gdzie pod kierunkiem przewodnika oglądali zgromadzone eksponaty. Bardzo podobała się kolekcja broni białej. Na zakończenie uczniowie przeszli na Rynek Starego Miasta podziwiając jego zabudowę.
Natomiast uczniowie kl. VI b pojechali na zajęcia do Planetarium znajdującym się przy I Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Tryb. gdzie uczestniczyli w lekcji „Ziemia we Wszechświecie".

To ostania wycieczka, potem się rozstaniemy...
Ostatnia wycieczka w historii klasy VIb odbyła się 31 maja 2012r. Trasa wiodła przez Puławy, Nałęczów i Kazimierz Dolny. Malownicze krajobrazy, piękny Pałac Czartoryskich, Park Zdrojowy, wyjątkowy Dół Korzeniowy, uroczy Rynek w Kazimierzu oraz Muzeum Złotnictwa – to wszystko, co mogli podziwiać uczniowie. Największą  jednak atrakcją okazał się rejs statkiem po Wiśle, któremu towarzyszyły setki mew.
Miły, ciekawy, przyjemny i wesoły wyjazd - to jeden z końcowych akcentów klasy VIb Szkoły Podstawowej w Rozprzy.
Lecz zanim wszystko się skończy, nim los nas rozłączy...

W ramach zajęć „Poznajemy zawody" przedszkolaki z naszej szkoły odwiedziły siedzibę Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Urząd Pocztowy w Rozprzy.
Dzieciaki wprawdzie nie brały udziału w akcji gaszenia pożaru, ale miały możliwość zapoznania się ze sprzętem strażackim oraz usłyszały jak trudna i niebezpieczna jest praca strażaka. Niektórzy z nich odegrali ważne role – rannych podczas wypadku samochodowego.
Urzędzie Pocztowym uczniowie mogli obejrzeć pomieszczenia, gdzie segreguje się listy, odbiera i wydaje paczki pocztowe. Poznali również tajniki pracy listonosza.

ZDJĘCIA

To my

  • dsc_0327a
  • dsc_0331a
  • dsc_0333a
  • dsc_0335a
  • dsc_0339a
  • dsc_0343a

Kontakt

(0-44) 615-80-12 (chwilowa awaria)

Sekretariat szkoły: 607-033-582

Dyrektor szkoły: 501-636-957

Logowanie

Zaprogramuj przyszłość

Certyfikaty

Przydatne linki

Szukaj

Licznik odwiedzin

1367823
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
342
784
342
1363020
11996
45646
1367823

Twoje IP: 54.157.61.68
2019-05-20 13:19