W dniu 16.12.2014 roku odbył się wyjazd do Łodzi na „Majsterkowanie z Castoramą” zorganizowany przez wychowawcę świetlicy szkolnej – A. Ryżewską. W warsztatach tych udział  wzięły dzieci  z III gr. świetlicowej (druga klasa). Podczas zajęć uczniowie, pod okiem specjalistów z Castoramy doskonalili swoje umiejętności manualne poprzez: wiercenie, sklejanie i ozdabianie drewnianych stojaków na kubki. Dzieci przekonały się, że majsterkowanie jest łatwe i może dawać wiele  satysfakcji. 
Na zakończenie każde otrzymało wykonany przez siebie stojak oraz jojo do domu.
Serdeczne podziękowania dla pracowników Castoramy w Łodzi za miłe przyjęcie naszych dzieci przesyłają opiekunowie: A. Ryżewska i B. Kowalczyk.
A tu są zdjęcia, które pozwoliły ująć pracę dzieci podczas warsztatów.

30 października 2014r. klasy szóste naszej szkoły wraz z wychowawcami p. J. Foryś i A. Barczyk oraz p. B. Cieślak spędziły w Łodzi. W programie wycieczki znalazł się Teatr Pinokio, a w nim przedstawienie pt. Koralina. Główna bohaterka przeniosła wszystkich w świat, o którym marzyła, a okazał się on istnym horrorem. Przekonała się w końcu, że warto doceniać to, co się ma, a zwłaszcza rodziców. W przedstawieniu wziął także udział jeden z widzów, uczeń klasy VIb, Kamil Wojciechowski, który przez parę chwil na deskach prawdziwego teatru mógł wystąpić przed publicznością.

22 października 2014 r. uczniowie klas: IVa, IVb, Va wraz z wychowawcami p. M. Jeż, p. B, Paturą i p. A. Świstak wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Najpierw udali się na ulicę Wiejską, aby zwiedzić gmach sejmu. Pani marszałek Elżbieta Radziszewska zaprosiła wszystkich do swojego gabinetu, opowiedziała o pracy posła, cierpliwie odpowiadała na pytania, a na koniec wręczyła upominki. Pamiątkowe zdjęcie, obietnica odwiedzin w szkole w Rozprzy i wizyta dobiegła końca. Następnie uczniowie przez 3 godziny dobrze bawili się w Centrum Nauki „Kopernik” eksperymentując i ucząc się jednocześnie. 
Ogromną atrakcją okazało się zwiedzanie stadionu narodowego, na co uczniowie czekali niecierpliwie cały dzień. Wszyscy stwierdzili, że budowla robi wrażenie! Około 21.00 dotarli do Rozprzy zadowoleni i pełni wrażeń.

W dniach 9-11.06.2014r. klasy piąte naszej szkoły wraz z wychowawcami p. J. Foryś i p. A. Barczyk przebywały na wycieczce szkolnej w Krakowie.
Pierwszy dzień upłynął w żydowskich klimatach, ponieważ zwiedzaliśmy Kazimierz- dawną dzielnicę żydowską. Oczarowały nas stare synagogi, zainteresowały zwyczaje, znacznie różniące się od naszych, zaciekawił swoim wyglądem cmentarz z  macewami. Na koniec przed kościołem św. Stanisława na Skałce poznaliśmy historię konfliktu biskupa z królem Bolesławem Śmiałym. Dzień skończyliśmy w Wieliczce, w pięknym Hotelu Galicja.

Po raz kolejny maluchy z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Rozprzy udowodniły, że dbają o środowisko naturalne. W ramach realizacji  programu z zakresu edukacji ekologicznej i przyrodniczej pt. „Człowiek a środowisko”  wybrały się do lasu, aby zrobić wiosenne porządki.
Z ogromnym entuzjazmem zbierały papierki, butelki i inne śmieci pozostawione przez nieodpowiedzialnych ludzi.
Dzięki lupom, które zostały zakupione w ramach programu, miały możliwość podglądania mieszkańców lasu.
Zebrane podczas wycieczki śmieci zostały oczywiście umieszczone w odpowiednich pojemnikach – maluchy też wiedzą co oznacza słowo „segregacja”.

To my

  • dsc_0327a
  • dsc_0331a
  • dsc_0333a
  • dsc_0335a
  • dsc_0339a
  • dsc_0343a

Kontakt

(0-44) 615-80-12 (chwilowa awaria)

Sekretariat szkoły: 607-033-582

Dyrektor szkoły: 501-636-957

Dzwonki w szkole

1 godzina lekcyjna 8.00 - 8.45
2 godzina lekcyjna 8.55 - 9.40
3 godzina lekcyjna 9.50 - 10.35
4 godzina lekcyjna 10.45 - 11.30
obiad
5 godzina lekcyjna 11.40 - 12.25
obiad
6 godzina lekcyjna 12.45 - 13.30
7 godzina lekcyjna 13.35 - 14.20
8 godzina lekcyjna 14.25 - 15.10

 

Logowanie

Zaprogramuj przyszłość

Certyfikaty

Przydatne linki

Szukaj