Dnia 20 października 2016r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy biblijnej „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga Żywego” ( Mt 16,16 ). Wzięli w nim udział uczniowie klas IV – VI. Łącznie do konkursu przystąpiło 18 osób. Zwycięzcami pierwszego etapu zostali: Jakub Bartosiewicz i Wiktoria Lewandowska, uczniowie klasy VI b oraz Filip Owczarek, uczeń klasy Va. Wszyscy oni przechodzą do następnego etapu rejonowego w Radomsku, który odbędzie się 1 grudnia 2016r.

Uczniów do konkursu przygotowały panie: Beata Cieślak oraz Monika Owczarek. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Szkoła Podstawowa w Rozprzy już siódmy raz miała zaszczyt gościć uczniów i nauczycieli ze szkół należących do Gminy Rozprza. Okazją do spotkania i świetnej zabawy był Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej "Sing with Me". Wszyscy uczestnicy Konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności językowych oraz wykazali się bardzo dobrą znajomością tekstu, czego dowodem są dwa pierwsze miejsca w kategorii klas IV-VI: Wiktoria Pielużek, klasa 6 - "Rolling in the deep" (SP w Nowej Wsi) i Aleksandra Kulik, klasa 5 - "I will always love you" (SP w Straszowie).
W kategorii, dzieci klas I – III, młodzi wykonawcy śpiewali dziecięce piosenki w języku angielskim. Pierwsze miejsce wyśpiewała sobie Anna Pielużek, klasa 2 -  „Just for you” (SP w Nowej Wsi), drugie miejsce zajęła – Jagoda Domagała, klasa 2b – „On my bike” (SP w Rozprzy) i Maja Krasoń, klasa 2 – „Where’s the monster” (SP w Straszowie), a na wyróżnienie zasłużyła: Nikola Madej, klasa 1b – „It’s sammer”  (SP w Niechcicach).
Wszyscy uczestnicy miło spędzili czas, a w przerwie obrad jury, grali w „zaczarowane kapelusze” i kalambury. 
Szkołom, które zdecydowały się wystartować w Konkursie serdecznie dziękujemy za okazane zainteresowanie, gratulujemy znakomitego przygotowania dzieci i zapraszamy już za rok - na Ósmą Edycję Konkursu.


W miesiącu marcu i kwietniu chętni uczniowie klas IV, V VI przystąpili do 3 etapowego konkursu przyrodniczego pt „Tajemnice przyrody”, którego organizatorem był nauczyciel przyrody p. Agnieszka Świstak. Zakres tematyczny konkursu obejmował zagadnienia realizowane na lekcjach przyrody i podzielony został na etapy: I etap – część testowa, II etap – część opisowa, III etap (finał) – część ustna, wyłoniła najlepszych przyrodników.

21 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej im. J. Pawlikowskiego w Rozprzy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. W tym dniu przybyli do nas przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Rozprza ze swoimi nauczycielami języka polskiego. Na uczestników konkursu czekało trzynaście zadań sprawdzających znajomość ortografii, umiejętność współpracy w grupie. Uczniowie mieli możliwość wykazania się wyobraźnią i poetyckim talentem. Tym razem motywem przewodnim były kwiaty, które pojawiły się w wazonie, doniczkach, dekoracji sali, w kotylionach  pań, a także w dyktandzie, w związkach frazeologicznych i kalamburach, w przysłowiach i prezentacji. Powstały  również wiersze o kwiatach. Urozmaiceniem imprezy była licytacja wyrazów z określoną trudnością ortograficzną oraz układanie, z zawiązanymi oczami, wyrazów z liter. Konkurs przebiegał w życzliwej atmosferze, nad czym czuwały jego organizatorki: Anna Barczyk, Teresa Długosz, Barbara Patura.

13 kwietnia 2016r. w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się Gala Laureatów V Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Piszę sercem, sercem maluję”, na którą zaproszeni zostali uczniowie naszej szkoły.
W kategorii Fabuła nagrody otrzymały:
1. Aleksandra Broś ucz. kl. VIb za wiersz „Zmysły przyrody”
2. Kinga Cecotka ucz. kl. VIb za wiersz „Myszki”
W kategorii Motyw nagrodzeni zostali:
1. Magdalena Zielińska ucz. kl. VIb za wiersz „Stefka”
2. Mikołaj Leśniewski ucz. kl. VIb za wiersz „Co to ojczyzna?”
Wiersze wszystkich laureatów zamieszczone zostały w tomiku pokonkursowym, który wraz  z nagrodą książkową otrzymali uczniowie. GRATULACJE!                      
                                                                                Opiekun: Barbara Patura

To my

  • dsc_0327a
  • dsc_0331a
  • dsc_0333a
  • dsc_0335a
  • dsc_0339a
  • dsc_0343a

Kontakt

(0-44) 615-80-12 (chwilowa awaria)

Sekretariat szkoły: 607-033-582

Dyrektor szkoły: 501-636-957

Logowanie

Zaprogramuj przyszłość

Certyfikaty

Przydatne linki

Szukaj

Licznik odwiedzin

1367739
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
258
784
258
1363020
11912
45646
1367739

Twoje IP: 54.157.61.68
2019-05-20 12:44