19 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się kolejny Gminny Konkurs języka angielskiego, tym razem po raz pierwszy o tematyce bożonarodzeniowej. Dzieci ze szkół gminnych zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych i językowych. Repertuar był bardzo ambitny, dostosowany do kategorii wiekowej uczestników – 1-3 i 4-6. W tym roku najlepszymi śpiewakami w języku angielskim okazali się: Jagoda Domagała (1-3, SP Rozprza) oraz Jan Majchrzak (4-6, SP Mierzyn). W klimat świąteczny wprowadziły wszystkich, nie tylko wykonywane profesjonalnie kolędy i utwory świąteczne, lecz również przygotowane i rozwieszone dekoracje w sali. Dla przybyłych gości przygotowano różne atrakcje, ćwiczenia związane z tematyką świąteczną i drobny poczęstunek. Całość konkursu zwieńczyło wspólne śpiewanie i zdjęcie zbiorowe wszystkich uczestników.

07marca 2013r odbył się u nas w szkole koncert muzyki sakralnej GOSPEL. Było to coś odmiennego i zaskakującego, jak na nasze warunki, a dla części uczniów ten rodzaj muzyki stanowił zupełne nowum. Zaproszone osoby, tym razem dwie młode dziewczyny o elektryzujących głosach - panie Anna Celebańska i Anna Paszewska - miały niesamowicie dobry kontakt ze zgromadzonymi uczniami. Już po pierwszych dżwiękach wiedzielismy, że mamy do czynienia z czymś absolutnie wyjątkowym... i z wielkimi talentami. Zaprezentowane utwory przeniosoły nas w świat eteryczny, stwarzały nastrój do zadumy, rozmyślań, wyciszenia, o które tak trudno w obecnym czasie. Ale to była jedna strona tego gatunku muzyki.

16 stycznia 2013r. - kolejny już w tym roku szkolnym, lecz pierwszy w kaledrzowym, udany koncert muzyczny. Motywem przewodnim koncertu była gitara elektryczna i muzyka lat 70-tych. Ponieważ "najlepszą gitarą elektryczną" tamtych lat był Carlos Santana, kilku jego przykładowych utworów dane nam było posłuchać - "Europe""Samba Pa Ti":), przyjmijmy, że tytuł konceru brzmiał "Elektryczne struny Carlosa Santany i muzyka lat 70-tych". Muzycy, pan Leszek Sokokłowski - gitara elektryczna, oraz pan Sławomir Ostrowski - syntetyzator, opowiedzieli jaka jest historia powstania gitary elektrycznej i z jakich elementów jest zbudowana.

Panowie przeprowadzili szereg ciekawych konkursów dla dzieci - improwizacja taneczna (rock&roll), zgadywanka "Czyj to odgłos?" (kaczka, wieloryb, samolot, auto wyścigowe). Zaprezentowali, i dali dzieciom możliwość sprawdzenia w praktyce, na czym polega "powielanie dźwięków". Ostatni z konkursów - improwizacja muzyczna w wykonaniu ucznów klas 4-6 cieszyła się największym aplauzem i entuzjazmem ze strony dzieci, zarówno biorących w nim udział jak i jedynie go obserwujących. Na zakończenie koncertu zostaliśmy poczęstowani sporą dawką najwyższej jakości muzyki blues'owej. Zrobiło się nastrojowo i bardzo elektrycznie;)
MS-K

Rock&Roll i szalone lata 60-te i 70-te
Ściany się trzęsły, podłoga drżała, a nogi rwały się do tańca.....
Drugi koncert muzyczny przeszedł już do historii, ale wrażenia w naszych sercach są nadal żywe i pozostaną w nich na długo. Motywem przedownim koncertu muzycznego nr 2, który miał miejsce 23 października 2012r. był "Rock&Roll i szalone lata 60-te i 70-te". Tym razem w nasze skromne progi zawitali pani Martyna i pan Piotr, którzy, w charakterystycznym dla rock&roll'a stylu, zawładnęli naszą uwagą i salą gimnastyczną:)

Wielkie kulturalne koncertowanie rozpoczęte!!!!!
Dnia 19 wrzseśnia, t.j. w środę, gościliśmy u siebie utalentowanego muzyka - pana Marka Kubisiaka, który oczarował nas swoimi umiejętnościami gry na wszystkim co dęte drewniane:)
Tytuł koncertu - "Zaczęło się od trzciny" nie jest tu bez znaczenia. Prowadzący wyjśnili nam i pokazali skąd pochodzą i jaka jest różnica w budowie, i co ciekawsze, w brzmieniu pomiędzy poszczególnymi instrumentami dętymi - od tych najmniej po najbardziej zaawansowane.

To my

  • dsc_0327a
  • dsc_0331a
  • dsc_0333a
  • dsc_0335a
  • dsc_0339a
  • dsc_0343a

Kontakt

(0-44) 615-80-12 (chwilowa awaria)

Sekretariat szkoły: 607-033-582

Dyrektor szkoły: 501-636-957

Logowanie

Zaprogramuj przyszłość

Certyfikaty

Przydatne linki

Szukaj

Licznik odwiedzin

1490696
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W zeszłym tygodniu
W tym miesiącu
W zeszłym miesiącu
Wszystkie
1311
3089
14966
1451623
49328
32585
1490696

Twoje IP: 54.92.148.165
2019-07-21 23:38